Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)

Dania

13.05.2011 14:54

W końcu udało mi się zrealizować POLISH CLUB dla dzieciaków w Gug Skole! Jestem naprawdę bardzo zaskoczona, że znalazło się tyle chętnych osób. Byłoby znacznie lepiej gdyby te zajęcia rozpoczęły się już w lutym ale skorzystałam z rad mojego koordynatora i się trochę wstrzymałam z decyzją. I słusznie zrobiłam, ponieważ teraz już piąte, szóste, siódme, ósme i dziewiąte klasy mnie znają i wiedzą kim jestem. W ciągu ostatnich paru miesięcy miałam parę zajęć i warsztatów w różnych klasach i dzięki temu zainteresowanie językiem polskim wzrosło. Poza tym duńskie dzieci wolą po szkole iść pograć w piłkę czy kosza na sali gimnastycznej albo na boisku, a nie uczyć się jeszcze jakiegoś języka, tym bardziej tak dziwnego jak polski:)

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
11.05.2011 11:31

Tydzień temu trafiła mi się niepowtarzalna szansa, żeby zobaczyć jedno z ciekawszych miejsc w Danii, położone na północnym cyplu Jutlandii. Do Skagen wybrałam się na wycieczkę szkolną z piątymi klasami. Wyruszyliśmy w poniedziałek tj. 11.04 spod dworca w Aalborgu. Zbiórka była wcześnie rano o 6.00, więc niestety nie każdy miał szansę się wyspać:)

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
21.04.2011 10:16

W duńskiej szkole dzieci uczą się wielu różnych ciekawych rzeczy m.in. gotowania.

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
24.01.2011 17:01

To wielka inicjatywa, w którą zostało zaangażowanych parę szkół w Danii (jak nie większość, ale dokładną liczbę zamieszczę po opublikowaniu wyników).
21 stycznia w piątek wszyscy uczniowie i nauczyciele z Gug skole ( w której odbywam staż) przemaszerowali 5 kilometrów dla Afryki!

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
22.12.2010 12:02

Po raz pierwszy w życiu poczułam świąteczną atmosferę już pod koniec listopada! Święty Mikołaj przypływa prosto z Grenlandii do portu w Aalborgu już 27 listopada w pierwszą niedzielę Adwentu. O godzinie 11 Mikołaj jest witany przez burmistrza miasta, dorosłych i dzieci. Od tej pory unosi się w powietrzu magiczna, duńska atmosfera świąt.

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
30.11.2010 10:58

Tak jak wspominałam we wcześniejszym poście, swoją asystenturę zaczęłam dopiero na początku listopada. Pracuję w duńskiej szkole podstawowej o imieniu Gug Skole. Szkoła, w której pracuję liczy około 830 uczniów (1 - 9 grade) i 70 nauczycieli.

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
05.11.2010 10:02

Nazywam się Joanna i swoją ośmiomiesięczną asystenturę odbywam w Aalborgu w Danii. Jest to czwarte pod względem wielkości miasto w Danii (zaraz obok Kopenhagi, Arhus i Odense). Położone jest nad fiordem Limfjord, gdzie Morze Północne łączy się z cieśniną Kattegat.

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
Subskrybuje zawartość