Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)
12.11.2012 12:11

Ostatnie dwa tygodnie to bardzo owocnie spędzony czas. Spotkanie asystentów w Edynburgu było bardzo ciekawym doświadczeniem. Moim zdaniem organizatorzy spisali się na medal . Edynburg to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miast jakie widziałam. Na pewno tam kiedyś wrócę!

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
09.11.2012 13:11

Już ponad miesiąc jestem tutaj, czyli w miejscowości Hachenburg. Jednakże nie spędziłam w szkole tak dużo czasu ze względu na dwu tygodniowe ferie jesienne. Hachenburg to miasto, a właściwie miasteczko liczące około sześć tysięcy mieszkańców położone w zachodnich Niemczech. Co ciekawe jest one położone na wzgórzu, a na samym szczycie znajduje się zamek. Jednak ku mojemu zaskoczeniu nie można go zwiedzać ponieważ jest to szkoła bankowa.

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
06.11.2012 14:11

Czas leci tutaj stanowczo za szybko! 15 listopada minie dokładnie drugi miesiąc od kiedy jestem na hiszpańskiej ziemi, a dokładnie w sercu Hiszpanii - Madrycie. Mimo tego, że byłam w Madrycie wiele razy podczas mojego Erasmus rok temu, to początki były dosyć trudne. Madryt jest bardzooooooo dużym miastem, do którego przyjeżdżają tysiące ludzi każdego dnia i nie tylko turyści, ale także ludność z Ameryki Południowej poszukująca zatrudnienia.

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
05.11.2012 16:11

W ubiegłym tygodniu miałam przyjemność uczestniczyć w Induction Meeting w Sztokholmie, co dla wielu asystentów żyjących obecnie w Szwecji oznacza nie lada przeprawę. Ja również ruszyłam koleją z Ljusdal na spotkanie.
Jakiś miesiąc wcześniej cała nasza „północna paczka” zarezerwowała sobie noclegi w Chapman Hostel, na chyba najmniejszej, leżącej w centrum wyspie stolicy. Miejsce przyjemne, niedrogie i wszędzie z niego blisko. Polecam.

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
31.10.2012 12:10

Czas w Wilbury Primary School mija bardzo szybko , nawet nie zauważyłam, że minął już ponad miesiąc od dnia przybycia do szkoły. Muszę przyznać, że nawet trochę nie czuję się rozczarowana , jest dokładnie prawie tak jak spodziewałam się, że będzie. Angielski system edukacji nie zawiódł mnie, a wręcz przeciwnie – sprawił, że jeszcze bardziej polubiłam zawód nauczyciela, którym w przyszłości mam zamiar być.

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
29.10.2012 15:10

Więc na początek: TAK, zdecydowałam się "zareklamować" mecz - czytaj: w ostatniej chwili

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
26.10.2012 08:10

Jestem we Włoszech już ponad 2 tygodnie. Ponieważ ten kraj i ludzie mają w moim sercu miejsce wyjątkowe Bolonię polubiłam od razu, chociaż są rzeczy, które dziwią lub denerwują.

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
18.10.2012 16:10

Zanim dotarłem do Włoch spędziłem trzy deszczowe tygodnie w Anglii, a mianowicie w podlondyńskim Portsmouth. Wraz z grupą uczniów udaliśmy się na projekt w ramach programu Leonardo da Vinci. Jak widać w dzisiejszych czasach programy unijne przeplatają się ze sobą.
Wspólnie z drugim nauczycielem sprawowaliśmy opiekę nad chłopcami z mojej szkoły w Cefalù oraz kilkoma dziewczynami z liceum w Weronie.

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
16.10.2012 12:10

1. POCZĄTEK
Dzisiaj mijają dokładnie dwa tygodnie, odkąd postawiłam swoją stopę na angielskiej ziemi :)

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
10.10.2012 13:10

Mija miesiąc odkąd moje stopy dotknęły szwedzkiej ziemi. A stało się to pewnego deszczowego, mglistego i zimnego dnia, dokładnie 31 sierpnia. Kiedy taśma na lotnisku przysunęła mi bagaż, zaraz wyjęłam zimowy płaszcz i założyłam go ku uciesze moich współpasażerów. Nic to! Jak się okazało, był to wyjątkowo „brzydki” dzień i prawie przez cały wrzesień cieszyliśmy się w Ljusdal (miasteczko, w którym mieszkam) złotym, jesiennym słońcem. Ale przecież nie o pogodzie będę się rozwodzić!
bszwarc1_1_0.jpg
Biblioteka Ljusdal

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej