Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)
21.01.2013 13:01

Zimowa przerwa minęła błyskawicznie, co oznacza powrót do pracy z młodzieżą. Oby bardziej intensywnej niż miało to miejsce przed końcem kalendarzowego roku 2012. Uczniowie mojego technikum w listopadzie postanowili żywiołowo protestować przeciwko poczynaniom rządu Mario Montiego.

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
21.01.2013 12:01

Okres asystentury Ashleigh Kerr trwał od 3 października 2011 roku do 29 czerwca 2012 roku. Był to czas, kiedy miała okazję pracować z dziećmi klas I - VI szkoły podstawowej. Były to lekcje języka angielskiego (dla dzieci jak i dla nauczycieli), historii i plastyki. Dodatkowo asystentka brała udział w zajęciach szkolnego koła historycznego (jako współprowadząca) oraz Klubu Pracy Domowej z języka angielskiego (którego była twórcą).
Przygotowania szkoły do programu Asustentura Comeniusa rozpoczęły się w raz z uczestnictwem opiekuna

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
17.01.2013 13:01

W nowym roku wszystkim asystentom wszystkiego najlepszego, siły i wytrwałości do pracy i tysiąca pomysłów!

Jeśli chodzi o samą pracę właśnie, to nowy rok póki co obfituje w wiele pomysłów!!!

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
17.01.2013 13:01

« Uczniowie kartki świąteczne piszą.... »
Witam ponownie po świątecznej przerwie. Od mojego pierwszego wpisu minęło już sporo czasu, więc wypadałoby nadrobić zaległości. Pod koniec listopada, zacząłem w końcu uczęszczać na upragniony kurs języka portugalskiego dla obcokrajowców, o który zresztą musiałem trochę powalczyć. W mojej grupie najliczniejszą reprezentację stanowią nasi wschodni sąsiedzi czyli Ukraińcy i Rosjanie. Nie brakuje również Senegalczyków oraz dziewczyn z Niemiec i Hiszpanii, które nota bene są również Asystentkami Comeniusa.

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
10.01.2013 13:01

Dzień 1
Godzina 00:01. Na płycie katowickiego lotniska w Pyrzowicach ląduje samolot, na którego pokładzie znajduje się ON. Kenan. Kenan Devrim – asystent Comeniusa, który do Polski przyjechał w bardzo ważnej sprawie. Misja „Merhaba! (Cześć!)” to dziesięciomiesięczny projekt. Przed Kenanem stoi poważne wyzwanie – nauczanie języka angielskiego oraz kultury i języka swojego kraju ojczystego. Czy misja zakończy się powodzeniem?

Dzień 2

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
21.12.2012 15:12

Pozdrowienia z przepięknego Drezna, to znaczy z przeuroczego Freital… hmmm, już sama nie wiem, które miejsce jest bliższe mojemu sercu…

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
17.12.2012 17:12

Comenius projekt „Take a breath”

pdziawer1_0_0.jpg

W dniach 19-25 listopada miałem okazję uczestniczyć w niezwykle interesującym wydarzeniu, a mianowicie projekcie europejskim realizowanym pomiędzy naszą szkoła, a szkołami z Estonii, Niemiec, Włoch i Turcji. Celem przewodnim projektu „take a breath” było rozwijanie zdolności artystycznych, umiejętności w zakresie korzystania z technologii informacyjnych i komunikacyjnych, umiejętności społecznych i obywatelskich i umiejętności posługiwania się językiem angielskim. W czasie trwania projektu zaproszeni uczniowie i nauczyciele mieszkali ze swoimi hiszpańskimi przyjaciółmi. W ten sposób mogli choć przez chwilę poczuć hiszpańską gościnność, kuchnię, kulturowość.
Uczniowie wspólnie opracowali pierwszy mini-projekt sztuk wizualnych. Tydzień choć intensywny i z dużą ilością pracy, przyniósł wiele radości i pozytywnych emocji. Pozwolił dowiedzieć się więcej i bardziej otworzyć.

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
17.12.2012 13:12

Wielkimi krokami zbliżają się święta. W szkole w każdym kącie czuć świąteczną atmosferę . Już niedługo będzie czuć zapach polskich świąt, a to za sprawą „Polish Club” na którym upichcimy nieco polskich przysmaków. Korzystając z okazji Wszystkim Życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
06.12.2012 16:12

Już grudzień. Trudno w to uwierzyć jak ten czas leci i jak każdy dzień, tydzień i miesiąc wyglądają inaczej.

Teraz oczekuję świąt, bo mam już kupiony bilet do domu i jakkolwiek pięknie by nie było to jednak za domem się tęskni.

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej
26.11.2012 15:11

Witam wszystkich! Nazywam się Jakub Pieniążek i swoją asystenturę odbywam w Escola Secundaria dos Carvalhos w Portugalii. Do tego istnego raju na ziemi przybyłem pod koniec września, zaś oficjalnie moją asystenturę zacząłem 1 października. Jak łatwo zauważyć, minęły już prawie 2 miesiące. Czas szybko leci!

Dodaj swój komentarz Czytaj dalej